Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2018

« Wróć do listy aktualności

Ponad 100 uczniów ze szkół średnich z Łodzi i regionu miało okazję poznać tajemnice łódzkiej wody oraz dawnych lokalnych łódzkich rzek. W nowoczesnej siedzibie Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej „LabFactor” miał miejsce cykl wykładów oraz pokazy laboratoryjne dotyczące wody. Mówiono między innymi o ochronie zasobów naturalnych wody oraz o najnowszych technologiach jej oczyszczania.

Z okazji Światowego Dnia Wody 2018 odbyła się również konferencja prasowa dla lokalnych i ogólnopolskich mediów, prezentująca zasady działania biomoniotoringu w ZWIK.
Na straży jakości łódzkiej wody stoją żywe organizmy: okonie i małże. Siedemdziesiąt ryb i 56 małży kończy właśnie trzymiesięczną „pracę” w łódzkich wodociągach. Wrócą teraz do swojego naturalnego środowiska.
Jakość łódzkiej wody jest nieustannie kontrolowana. W stu punktach miasta pracownicy laboratoriów ZWIK i Sanepidu pobierają próbki wody. Sprawdzają jej kilkadziesiąt parametrów. Dodatkowo - przez całą dobę – nad jakością wody czuwają ryby i małże. Żyją w akwariach, przez które przepływa woda. Okonie i małże to bardzo czułe organizmy. Natychmiast reagują na zmianę jakości wody.

RELACJE W MEDIACH:

RADIO ŁÓDŹ

ONET

DZIENNIK ŁÓDZKI  

EXPRESS ILUSTROWANY


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook