Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Pomożemy wybrać dobre miejsca pod sadzenie drzew

« Wróć do listy aktualności

Pracownicy ZWIK coraz częściej wzywani są przez łodzian z powodu zatorów w kanałach ściekowych. Na miejscu okazuje się, że w linii przebiegu kanału rośnie drzewo, a odpływ ścieków z budynku skutecznie blokują korzenie wrośnięte w kanalizacyjną rurę. Usunięcie takiej awarii jest kosztowne. Trzeba bowiem specjalistycznym sprzętem wyciąć korzenie, odkopać i wymienić uszkodzony odcinek rury, czasem nie ma wyjścia i trzeba niestety usunąć drzewo. Nie chcemy tego robić!
Mechaniczne przycinanie korzeni w kanale jest mało skuteczne, szybko odrastają mocniejsze i grubsze. Intensywny ich wzrost ma szczególnie miejsce jesienią i zimą, kiedy rośliny poszukują substancji odżywczych. Z biegiem czasu korzenie wypełniają szczelnie cały prześwit kanału i blokują odpływ ścieków.

Sadźmy drzewa i krzewy w miejscach, w których będą bezpiecznie rosły, a ich korzenie nie zniszczą miejskiej infrastruktury. Pamiętajmy, że w Łodzi pod ziemią przebiega ponad 4 tysiące km rur kanalizacyjnych i wodociągowych. 

 

 


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook