Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

Pijmy wodę z kranu, dbajmy o środowisko!

« Przejdź do listy aktualności

Jeśli chcemy dbać o planetę, nie przepłacać i nie zaśmiecać środowiska odpadami, które trudno poddawać recyklingowi – pijmy łódzką kranówkę! Taką radę dali dzisiaj łodzianom eksperci z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łodzi.

Za wyborem wody z kranu przemawia jej dobra jakość i stała, odbywająca się przez 24 godziny na dobę kontrola – mówił kierownik laboratoriów ZWIK, Igor Mikinka. Podkreślał, że skład mineralny Łódzkiej Wody Najlepszej dorównuje, a często przewyższa ilościowo skład minerałów w butelkowanych wodach źródlanych sprzedawanych w marketach. Woda z kranu ma niską zawartość sodu, co jest szczególnie korzystne dla osób z chorobami serca, nadciśnieniem czy cukrzycą. Łódzka woda z kranu ma aż 320 mg soli mineralnych w litrze, świadczy o tym osad, który powstaje w czajniku podczas gotowania.

Nie bójmy się, to nie brud, to tylko duża zawartość minerałów – uspokajał szef laboratoriów ZWIK.

Picie łódzkiej kranówki jest najtańsze, najbezpieczniejsze i najbardziej ekologiczne – dodał dr inż. Jarosław Sowiński z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Woda, która jest stale w ruchu, badana przez certyfikowane laboratoria – to najlepszy wybór – zapewniał ekspert Politechniki Łódzkiej. Zaznaczył jeszcze, że kupując wodę w sklepie, kupujemy jednocześnie opakowanie plastikowe, niepotrzebny i szkodliwy dla środowiska materiał, z którym nie wiadomo, co zrobić.

Świat w następnych dekadach musi ograniczyć ilość odpadów, a recykling butelek plastikowych jest tylko „pozorny” – przekonywał.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook