Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

O FIRMIE / Spartakiada

Spartakiada 2015

Spartakiada 2014

Pracownicy Zakładu Wodociągów Kanalizacji w Łodzi zajęli pierwsze miejsce w odbywającej się w Łodzi 29-31 sierpnia br. XXIV Ogólnopolskiej Spartakiadzie Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im T. Jakubowskiego.

Łódzcy wodociągowcy pokonali 58 drużyn z całej Polski. W Spartakiadzie uczestniczyło blisko 2000 osób. Zawodnicy rywalizowali w 22 dyscyplinach sportowych. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, trzecie - Katowickie Wodociągi.

W tym roku organizatorem ogólnopolskiej spartakiady były miejskie spółki: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi  i Grupowa Oczyszczalnia Ścieków. W przyszłym roku Spartakiada firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej odbędzie się w Poznaniu.


Trochę historii

Drużyna Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi sześć razy wygrała spartakiadę wodociągowców! Ostatnio, Puchar Przechodni Krajowego Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska ekipa ZWiK zdobyła na zawodach w Świnoujściu w 2004 roku. W 2003 roku łódzcy wodociągowcy zwyciężyli w Bydgoszczy i dostali spartakiadowy puchar na stałe.

Zawody pracowników wodociągów i kanalizacji to prawdopodobnie jedyne branżowe imprezy sportowe rozgrywane na taką skalę. W pierwszej, która odbyła się w 1987 roku w Elblągu, uczestniczyło około 400 osób, w tegorocznej cztery razy tyle z kilkudziesięciu firm wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski.

Łódzki ZWiK, który uczestniczył we wszystkich spartakiadach wodociągowców, zorganizował w 1988 roku zawody w Sulejowie. Drużyna ZWiK wygrała spartakiady w: Lublinie (1997), Warszawie (2000), Brodnicy (2001), Bydgoszczy (2003) i Świnoujściu (2004) i w Łodzi (2014).

Spartakiada 2013

Spartakiada 2012

Spartakiada 2011

Spartakiada 2010

Spartakiada 2009


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook