Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

Nowy samochód do konserwacji i utrzymania sieci kanalizacyjnych

« Wróć do listy aktualności

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zawarł z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowanie zakupu specjalistycznego samochodu do konserwacji i utrzymania łódzkiej sieci kanalizacyjnej.

W ten sposób nasze miasto wzbogaci się o nowy sprzęt wysokiej klasy, który pozwoli na znacznie szybsze i tańsze usuwanie awarii kanalizacji nawet w minusowych temperaturach.

ZWiK posiada już kilka samochodów tego typu, tyle że starszych ,wyeksploatowanych i mniej ekonomicznych. Nowy pojazd jest samochodem dwu-osiowym ze zwiększonym zbiornikiem wody czystej i ścieków, wydajnym, wyposażonym w system odzysku wody, a przez to korzystnym dla środowiska, zużywającym mniej paliwa w czasie pracy. Koszt zakupu takiego wyspecjalizowanego pojazdu to ponad milion złotych.

Do ZWiK samochód trafi prawdopodobnie w grudniu, jako że sprzęt tego typu musi być bardzo precyzyjnie dostosowany do wymogów użytkownika zgodnie z wcześniej zatwierdzoną specyfikacją. 

 

Dofinansowano ze środków:

 

www.wfosigw.lodz.pl

Nazwa projektu: Zakup pojazdu do konserwacji i utrzymania sieci kanalizacyjnych

Wartość ogólna zadania: 1.149.900,00 zł

Wysokość dofinansowania (pożyczka): 1.092.405,00 zł

Opis zakresu projektu: Głównym aspektem społecznym inwestycji jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez odpowiedni dobór technologii oraz ograniczenie poziomu zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. Dzięki zakupowi pojazdu nastąpi zwiększenie efektywności materiałowej i energetycznej poprzez zmniejszenie zużycia wody i paliwa poprzez intensyfikację robót oraz wykorzystanie podczyszczonych ścieków w procesie technologicznym, poddane zostaną recyklingowi (skratki, osady). Ważnym aspektem społecznym jest również zwiększenie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców w wyniku zapewnienia i intensyfikacji konserwacji sieci kanalizacyjnej, której celem jest ciągły odbiór ścieków z posesji.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook