Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Kamery do wykrywania awarii w kanałach

« Wróć do listy aktualności

W Łodzi jest około 2 tysięcy kilometrów kanałów. Stan techniczny większości z  nich można ocenić tylko przy użyciu kamer.

Pierwsza z zakupionych kamer pracuje na samojezdnym 6 - kołowym podwoziu.   Zestaw wyposażony jest w 4. komplety wymiennych kół o różnej wielkości. Dzięki nim możliwe jest sprawdzanie stanu technicznego kanałów o przekroju od 15 do 60 cm. Zasięg kabla sterującego zezwala na monitoring  200 - metrowych odcinków rur. Kamera czołowa o dużej rozdzielczości pomaga wykryć każde uszkodzenie, zator czy nielegalne przyłącze. Urządzenie jest również przydatne przy odbiorach technicznych nowo wybudowanych odcinków kanałów, pomaga też w naprawie rur kanalizacyjnych metodą „utwardzanego rękawa”. Kamera posiada autonomiczne silne oświetlenie. Głowica z obiektywem obraca się o 360 stopni. Wózek nośny ma wbudowaną również kamerę wsteczną. Cały zestaw sterowany jest z przenośnego walizkowego panelu wyposażonego  w ekran, dwa joysticki (do kierowania wózkiem i obiektywem kamery) oraz klawiaturę. Operator w trakcie pracy opisuje obraz z kamery, wykonuje dokładny raport ze swojej pracy. Ma jednocześnie dostęp do informacji o prędkości przemieszczania się zestawu, jego dokładnym położeniu, szczelności i kącie przechyłu wózka.

Druga kamera zakupiona przez ZWIK służy do przeglądu rur o niewielkim przekroju  -  od 8 cm. Zasięg jej działania wynosi 60 metrów. Obraz z kamery przesyłany jest na ekran przenośnego panelu.

ZWIK dysponuje w sumie 4. zestawami do inspekcji telewizyjnej kanałów.

RELACJE:TV TOYA

             WP.PL

             RADIO ŁÓDŹ

             EXPRESS ILUSTROWANY

             Onet

 


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook