Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
DZIAŁANIA CSR
OTWARTOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

DZIAŁANIA CSR / Rocznica Powstania

Pracownicy ZWIK wsparli łódzkich harcerzy w przygotowaniu inscenizacji przejścia powstańców warszawskich kanałami. W 70. rocznica rozpoczęcia ewakuacji kanałami powstańców ze Starego Miasta do Śródmieścia w kanale rzeki Łódzki miała miejsce inscenizacja, w której uczestniczyli harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W ten sposób harcerze postanowili uczcić pamięć tych powstańców, którzy pełnili niezwykle trudną służbę - kanałami przeprowadzali ludzi, przenosili meldunki, pocztę, broń, amunicję i środki medyczne. Służbę w kanałach pełnili najczęściej młodzi ludzie. Służba w kanałach była niezwykle trudna. Ważna była nie tylko wytrzymałość fizyczna, ale przede wszystkim odporność psychiczna.

Inscenizacja przejścia powstańców warszawskich kanałami miała miejsce w kanale rzeki Łódki biegnącym pod parkiem Helenowski. Przy okazji inscenizacji przypomniano, że w Wytwórni Filmów Fabularnych  w Łodzi powstawał pierwszy po wojnie fabularny film o powstaniu: "Kanał" Andrzeja Wajdy. W Łodzi istnieje również  Łódzkie Centrum Filmowe, które dysponuje największą w kraju kolekcją kostiumów, rekwizytów i broni na potrzeby produkcji filmowej.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook