Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Długi majowy weekend ze ZWIK ŁÓDŹ

« Wróć do listy aktualności

DZIEŃ WODY W EC1

Życie w kropli wody pod mikroskopem, świecące kwiaty, obieg wody w elektrowni i wiele innych atrakcji przygotował zespół Centrum Naukii Techniki EC1 wspólnie ze ZWIK ŁÓDŹ z okazji „Dni Wody”, które rozpoczęły  się w sobote, 28 kwietnia 2018 roku i potrwają do 13 maja 2018. Podczas „Dni Wody” można dowiedzieć się dlaczego Łódź słynie z fabrycznych wież wodnych i dlaczego łódzkie rzeki płyną pod ziemią? Postaramy się też obalić mity dotyczące łódzkiej wody, np. że wodę kranową można pić tylko po przegotowaniu. Dowiemy się, w których miejscach Łodzi można „podglądać” płynące pod ziemią, dawne rzeki? Dlaczego w naszym mieście na straży jakości wody stoją małże, ryby oraz świecące bakterie?

10 LAT KANAŁU DĘTKA

ZWIK ŁÓDŹ i Muzeum Miasta Łodzi świętowało z łodzianami 10. rocznicę utworzenia Muzeum Kanału „Dętka”. W sobotę, 27 kwietnia można było zwiedzić „Dętkę”w promocyjnej cenie oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji: gry miejskiej z nagrodami i akcji ozdabiania T-shirtów wzorami z zabytkowych żeliwnych włazów kanalizacyjnych z kolekcji ZWIK ŁÓDŹ, pochodzących z przełomu XIX/XX wieku. Uczestnicy przy użyciu specjalnej farby mogli własnoręcznie skopiować ciekawe ornamenty na przyniesione przez siebie torby, koszulki. 

                                                                     


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook