Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
DLA KLIENTÓW
TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

DLA KLIENTÓW / Odczyty

Odczytów wodomierzy głównych i podliczników dokonujemy za pośrednictwem pracowników odczytów - odczytywaczy. (Odczytywacze nie pobierają pieniędzy od klientów). Gospodarstwa domowe i mniejsze instytucje rozliczane są raz na trzy miesiące, firmy generujące duże zużycie wody co miesiąc. W przypadku nieobecności odbiorcy podczas odczytu pozostawiane jest zawiadomienie z prośbą o kontakt telefoniczny z pracownikiem zespołu odczytów i kontroli, w celu podania bieżącego stanu wodomierza (nr tel. 42 677 83 86 /87). Stan wodomierza można również podać za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przy braku informacji ze strony odbiorcy o wskazaniu wodomierza po upływie trzech dni kalendarzowych lub pięciu dni roboczych wystawiana jest faktura na podstawie szacowanego zużycia wody. Po kolejnym okresie rozliczeniowym dokonuje się odczytu i rozliczenia zużycia wody z uwzględnieniem wystawionej wcześniej prognozy.

Każdy z pracowników ZWiK, który przychodzi do domu Klienta i sprawdza stan wodomierza, musi mieć przy sobie identyfikator, z imieniem, nazwiskiem, logo firmy oraz funkcją, jaką pełni, czyli w tym wypadku „odczytywacz wodomierzy”.

Poza tym odwiedzający dom Klienta pracownik Spółki musi być ubrany w odzież z logo ZWiK. Zimą odczytywacz ma na sobie kutrkę z logiem, latem panowie noszą jeansowe koszule bądź z krótkim, bądź długim rękawem, również z znakiem firmy.

UWAGA !!!

W związku z nową organizacją pracy służb odpowiedzialnych za odczyty wodomierzy głównych, podliczników i innych urządzeń pomiarowych informujemy, że ulegną zmianie terminy dokonywania odczytów i wystawiania faktur. Zmiany terminów nastąpią z początkiem lutego 2019 roku. 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Zespołem Odczytów i Kontroli pod nr: (42) 677 84 33 lub Działem Obsługi Klienta pod nr:  (42) 677 84 30 lub (42) 677 84 31.zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook