Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

laboratorium2.jpg

Laboratoria ZWIK na najwyższym poziomie

Kolejny, siódmy już audyt przedstawicieli Polskiego Centrum Akredytacji, potwierdził bardzo dobrą jakość badań wykonywanych przez laboratoria ZWIK. Wysoka ocena wykonywanych procedur odnosi się do wszystkich laboratoriów ZWIK – w Łodzi na ul. Wierzbowej i ul. Granicznej oraz w Tomaszowie. W każdym z nich można zrobić badanie wody i ścieków w oparciu o ponad sto parametrów chemicznych, fizykochemicznych i mikrobiologicznych. Przez siedem lat, w których odbywa się audyt liczba parametrów stopniowo się powiększa. Oznacza to, że pomiary wskaźników wykonywane przez laboratoria są obiektywne, wiarygodne i stosują się do międzynarodowych standardów.

więcej...
dsc_0567.jpg

Pomożemy wybrać dobre miejsca pod sadzenie drzew

Łodzian, którzy planują tej wiosny posadzić  drzewa lub krzewy zapraszamy do Biura Obsługi Klienta ZWIK. Sprawdzimy na mapach, czy wybrane miejsca na posadzenie roślin są odpowiednie? Czy nie ma kolizji z przebiegającymi pod ziemią kanałami lub wodociągami?

więcej...
skojka2.jpg

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2018

Jak działa biomonitoring, dlaczego można pić wodę z kranu i ile tak naprawdę jest w Łodzi rzek - na te pytania pracownicy ZWIK udzielali odpowiedzi podczas Światowego Dnia Wody zorganizowanego wspólnie z Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

 

więcej...
28959267_1691397297607989_8403783936227934208_o.jpg

Niedzielny spacer nad rzeką Łódką

W pierwszą wolną od handlu niedziele ZWIK zaprosił łodzian na wycieczkę nad rzekę Łódkę. Pracownicy ZWIK pokazali płynącą pod ziemią strugę oraz miejsce, w którym znajdowała się średniowieczna wieś Łodzia. Opowiedzieli też o zapomnianych dopływach Łódki, o zakładach włókienniczych, które powstały wzdłuż rzeki. Mówili też o wojnie dawnych fabrykantów o dostęp do wody oraz o jakości naszej łódzkiej kranówki.

więcej...
img_2868.jpg

Nowa studnia głębinowa w Łodzi

Ruszają prace przy wierceniu w Łodzi kolejnej studni głębinowej. Sięgnie ona pokładów wodonośnych dolnej kredy na głębokości 600 metrów. Inwestycja ta jest realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną.

więcej...
koryto.jpg

Odnaleziono zapomniany dopływ rzeki Łódki

Kolejna zapomniana łódzka struga odnaleziona. Po "Lamusie" następna łódzka rzeczka ujawnia swe tajemnice. W śródmieściu odkryto stare koryto jednego z dopływów Łódki. Odnaleziona struga płynęła przez średniowieczną wieś zwaną "Łodzia", która była kolebką naszego miasta.

więcej...
polsat2.jpg

Nie wchodź do kanałów - możesz tam zginąć!

Ostatnio w internecie pojawiły się liczne zdjęcia wykonane w łódzkich kanałach. Po raz kolejny apelujemy do łodzian: nie wchodźcie pod ziemię! W kanałach możecie stracić życie, utonąć, udusić się gazami, stracić przytomność z powodu baraku tlenu, dostać sepsy. 

więcej...
mycie2.jpg

Sezon remontów kanałów

Właśnie ruszył kolejny sezon remontów kanałów. Pracownicy ZWIK co roku naprawiają około pół kilometra ściekowych kolektorów. Prace pod ziemią, ze względów bezpieczeństwa, wykonuje się zimą. Nie ma wówczas zagrożenia nagłego zalania kanałów przez wodę z opadów deszczu.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook