Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

olcechowka_3-prev.jpg

Zbiorniki na łódzkich rzekach

W Łodzi mamy 53 zbiorniki, to blisko 60 hektarów wody. Wkrótce powstaną kolejne.

więcej...
rekaw1.jpg

Naprawa kanałów bez rozkopywania ulic

Coraz więcej kanałów ściekowych w Łodzi naprawianych jest bez uciążliwego dla mieszkańców rozkopywania ulic. W tym roku pracownicy ZWIK przy użyciu elastycznych rękawów z włókna szklanego wzmocnili konstrukcję 3,5 km kanałów na kilkunastu łódzkich ulicach. Obecnie prace prowadzone są na ulicy Przędzalnianej.

więcej...
gopr1528.jpg

Odkrywamy tajemnice kolejnego dopływu rzeki Łódki

"Ciek od Piotrkowskiej" - taką nazwę nosi kolejna odkryta rzeczka Łodzi. Udało się odnaleźć podziemny kanał tego dopływu Łódki. Struga początek swój miała w okolicach dworca "Łódź Fabryczna". Przecinała ulice: Jaracza, Wschodnią, Piotrkowską, Zachodnią, Gdańską, Legionów, Ogrodową i wpadała do rzeki Łódki na terenie "Manufaktury". 

więcej...
img_3700.jpg

W Infosys dostępna Łódzka Woda Najlepsza

2,5 tysiąca pracowników łódzkiej spółki Infosys Poland może korzystać z dystrybutorów na wodę, a to oznacza mniej wody wypijanej z plastikowych butelek i tym samym mniej wyrzucanych do śmieci plastikowych odpadów. Do dyspozycji pracowników Infosys jest 21 dystrybutorów, które są oznaczone logo „Łódzka Woda Najlepsza” oraz informacją o składzie mineralnym wody.

więcej...
img_8458.jpg

Urodziny Łodzi - zwiedzanie kanału Łódki

Z okazji 595 urodzin Łodzi pracownicy ZWIK zaprosili łodzian na historyczny spacer wzdłuż rzeki Łódki oraz zwiedzanie zabytkowego, podziemnego kanału rzeki pod Parkiem Staromiejskim.

więcej...
img_7716.jpg

Pracownicy uratowali kaczą rodzinę

Pracownicy ZWIK uratowali jedenaście małych kaczek. Wpadły do studzienki osadowej przy ulicy Bławatnej. Ktoś ukradł ze studzienki pokrywę od włazu i przykrył ją betonową płytą z otworami. To przez nie najprawdopodobniej powpadały pisklęta.

więcej...
img_5191.jpg

Tramwaj "wodny" czyli poznaj Łódź z innej strony

Od dziś po Łodzi kursują tramwaje „wodne”. Tak MPK-Łódź postanowiło nazwać wszystkie tramwaje kursujące na linii nr „11”. Okazuje się, że „jedenastka” pokonuje aż 12 łódzkich strug. Pasażerowie mogą oglądać specjalny film o dawnych rzekach Łodzi.

więcej...
laboratorium2.jpg

Laboratoria ZWIK na najwyższym poziomie

Kolejny, siódmy już audyt przedstawicieli Polskiego Centrum Akredytacji, potwierdził bardzo dobrą jakość badań wykonywanych przez laboratoria ZWIK. Wysoka ocena wykonywanych procedur odnosi się do wszystkich laboratoriów ZWIK – w Łodzi na ul. Wierzbowej i ul. Granicznej oraz w Tomaszowie. W każdym z nich można zrobić badanie wody i ścieków w oparciu o ponad sto parametrów chemicznych, fizykochemicznych i mikrobiologicznych. Przez siedem lat, w których odbywa się audyt liczba parametrów stopniowo się powiększa. Oznacza to, że pomiary wskaźników wykonywane przez laboratoria są obiektywne, wiarygodne i stosują się do międzynarodowych standardów.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook