Aktualności - Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

dsc_0854.jpg

„Łódzka Woda Najlepsza” na afrykańskie upały

W środę i czwartek, 8 i 9 sierpnia 2018 r. w całej Polsce zapowiadane są afrykańskie upały.

więcej...
img_8458.jpg

Urodziny Łodzi - zwiedzanie kanału Łódki

Z okazji 595 urodzin Łodzi pracownicy ZWIK zaprosili łodzian na historyczny spacer wzdłuż rzeki Łódki oraz zwiedzanie zabytkowego, podziemnego kanału rzeki pod Parkiem Staromiejskim.

więcej...
img_7716.jpg

Pracownicy uratowali kaczą rodzinę

Pracownicy ZWIK uratowali jedenaście małych kaczek. Wpadły do studzienki osadowej przy ulicy Bławatnej. Ktoś ukradł ze studzienki pokrywę od włazu i przykrył ją betonową płytą z otworami. To przez nie najprawdopodobniej powpadały pisklęta.

więcej...
1342140_90484271.jpg

Zmiana stawek opłat za wodę i ścieki w Łodzi w 2018 roku

13 czerwca 2018 roku ulgły zmiane opłaty za wodę i ścieki. Nowe stawki opłat wprowadzono na najbliższe 3 lata.

więcej...
img_5191.jpg

Tramwaj "wodny" czyli poznaj Łódź z innej strony

Od dziś po Łodzi kursują tramwaje „wodne”. Tak MPK-Łódź postanowiło nazwać wszystkie tramwaje kursujące na linii nr „11”. Okazuje się, że „jedenastka” pokonuje aż 12 łódzkich strug. Pasażerowie mogą oglądać specjalny film o dawnych rzekach Łodzi.

więcej...
laboratorium2.jpg

Laboratoria ZWIK na najwyższym poziomie

Kolejny, siódmy już audyt przedstawicieli Polskiego Centrum Akredytacji, potwierdził bardzo dobrą jakość badań wykonywanych przez laboratoria ZWIK. Wysoka ocena wykonywanych procedur odnosi się do wszystkich laboratoriów ZWIK – w Łodzi na ul. Wierzbowej i ul. Granicznej oraz w Tomaszowie. W każdym z nich można zrobić badanie wody i ścieków w oparciu o ponad sto parametrów chemicznych, fizykochemicznych i mikrobiologicznych. Przez siedem lat, w których odbywa się audyt liczba parametrów stopniowo się powiększa. Oznacza to, że pomiary wskaźników wykonywane przez laboratoria są obiektywne, wiarygodne i stosują się do międzynarodowych standardów.

więcej...
lutomierska.ostroga.jpg

Odkrywamy tajemnice rzeki Ostrogi

Z okazji 595. rocznicy nadania Łodzi praw miejskich odsłaniamy tajemnice początków naszego miasta. Pokazaliśmy dziennikarzom pozostałości po rzece Ostrodze, niewielkim dopływie Łódki, nad którym próbowano stworzyć miasto w 1414 roku - 9 lat wcześniej zanim narodziła się Łódź. Gdyby miasto Ostroga powstało mieszkalibyśmy nie w Łodzi nad rzeką Łódką, tylko w Ostrodze nad rzeczką Ostrogą.

więcej...
koryto.jpg

Odnaleziono zapomniany dopływ rzeki Łódki

Kolejna zapomniana łódzka struga odnaleziona. Po "Lamusie" następna łódzka rzeczka ujawnia swe tajemnice. W śródmieściu odkryto stare koryto jednego z dopływów Łódki. Odnaleziona struga płynęła przez średniowieczną wieś zwaną "Łodzia", która była kolebką naszego miasta.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook