Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

img_2868.jpg

Nowa studnia głębinowa w Łodzi

Ruszają prace przy wierceniu w Łodzi kolejnej studni głębinowej. Sięgnie ona pokładów wodonośnych dolnej kredy na głębokości 600 metrów. Inwestycja ta jest realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną.

więcej...
mycie2.jpg

Sezon remontów kanałów

Właśnie ruszył kolejny sezon remontów kanałów. Pracownicy ZWIK co roku naprawiają około pół kilometra ściekowych kolektorów. Prace pod ziemią, ze względów bezpieczeństwa, wykonuje się zimą. Nie ma wówczas zagrożenia nagłego zalania kanałów przez wodę z opadów deszczu.

więcej...
img_2073.jpg

ZWIK pomógł w szukaniu śladów po obozie przy Przemysłowej

W archiwum ZWIK znaleziono mapy, dzięki którym powstanie interaktywna mapa dawnego niemieckiego obozu dla dzieci przy ulicy Przemysłowej.

więcej...
koryto.jpg

Odnaleziono zapomniany dopływ rzeki Łódki

Kolejna zapomniana łódzka struga odnaleziona. Po "Lamusie" następna łódzka rzeczka ujawnia swe tajemnice. W śródmieściu odkryto stare koryto jednego z dopływów Łódki. Odnaleziona struga płynęła przez średniowieczną wieś zwaną "Łodzia", która była kolebką naszego miasta.

więcej...
k2.jpg

Nowa metoda naprawy przyłączy kanalizacyjnych

Dzięki pracownikom ZWIK udało się uniknąć kosztownego i uciążliwego dla mieszkańców usuwania awarii kanalizacyjnej na ulicy Łagiewnickiej przy skrzyżowaniu z Julianowską/Inflancką.

więcej...
polsat2.jpg

Nie wchodź do kanałów - możesz tam zginąć!

Ostatnio w internecie pojawiły się liczne zdjęcia wykonane w łódzkich kanałach. Po raz kolejny apelujemy do łodzian: nie wchodźcie pod ziemię! W kanałach możecie stracić życie, utonąć, udusić się gazami, stracić przytomność z powodu baraku tlenu, dostać sepsy. 

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook