Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

Aktualności

gorki5.jpg

85 lat temu rozpoczęła się historia Łódzkiej Wody Najlepszej

85 lat temu rozpoczęła się historia łódzkiej kranówki. 3 sierpnia 1935 roku woda popłynęła z pierwszej miejskiej studni głębinowej.

więcej...
dsc_0520.jpg

Pijmy wodę z kranu, dbajmy o środowisko!

Jeśli chcemy dbać o planetę, nie przepłacać i nie zaśmiecać środowiska odpadami, które trudno poddawać recyklingowi – pijmy łódzką kranówkę! Taką radę dali dzisiaj łodzianom eksperci z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łodzi.

więcej...
01.jpg

Idąc na trening – nie zapominaj o wodzie!

Wapń, magnez, sód, fluorki – to cenne minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. Minerały te znajdują się w każdej szklance wody – w łódzkich kranach. Cenne minerały to element ważny podczas treningu, nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu.

więcej...
skojka7.jpg

Małże i okonie na straży łódzkiej wody

Od 10 lat na straży jakości łódzkiej wody stoją żywe organizmy: okonie i małże. 56 małży właśnie zakończyło trzymiesięczną „pracę” w łódzkich wodociągach. Wróciły do swojego naturalnego środowiska – jednego z wielkopolskich jezior. Pracę w ZWIK podjęła kolejna „brygada” skójek zaostrzonych. 

więcej...
2020-07-02

KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW ZWIK

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi informuje Szanownych Klientów, że 1 czerwca 2020 roku został uruchomiony Dział Obsługi Klienta. Biuro funkcjonuje według poniższych zasad:

  1. Klienci są obsługiwani przy wyznaczonych stanowiskach pojedynczo.
  2. Podczas rozmowy koniecznie trzeba mieć zasłonięte usta i nos np. maseczką.
  3. Przed wejściem do Spółki obowiązkowo należy zdezynfekować dłonie lub nałożone rękawiczki.

Innym sposobem przekazywania do ZWiK korespondencji jest skorzystanie z wystawionej przy wejściu do siedziby skrzynki podawczej, do której można składać przygotowane samodzielnie wnioski lub wypełnione formularze (są do pobrania ze strony www.zwik.lodz.pl ).

Można również skan dokumentów przesłać mailowo na adres bok@zwik.lodz.pl .

Jednocześnie informujemy, że KASA ZWIK czynna jest w dni robocze od godziny 8:00 do 15:30.

2020-05-21

KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW ZWIK

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.05. br. istnieje możliwość przekazywania do ZWiK korespondencji, wniosków, dokumentacji technicznej oraz zleceń poprzez skrzynkę podawczą ustawioną w siedzibie Spółki w Łodzi przy ul. Wierzbowej 52.

2020-05-05

KOMUNIKAT ZWIK ŁÓDŹ

Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. informuje zarządców obiektów unieruchomionych z powodu epidemii o obowiązku spuszczenia wody zalegającej w wewnętrznej instalacji wodociągowej. Takie działania pozwolą uniknąć zanieczyszczenia wtórnego wody, minimalizują ryzyko namnażania się bakterii w wodzie wskutek jej zastoju w instalacjach. Woda musi być spuszczona we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, w których występuje niski, nieregularny rozbiór wody lub obecnie są nieużywane odcinki sieci wewnętrznej. Zgodnie z poleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi przed ponownym uruchomieniem sieci wewnętrznej należy przeprowadzić badania jakości wody w celu ustalenia jej bezpieczeństwa dla odbiorców. W uzasadnionych przypadkach należy rozważyć dezynfekcję instalacji wewnętrznej.


Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook