Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

img_5638.jpg

Dymem w nielegalne przyłącza do kanalizacji

Pracownicy ZWIK zadymiają w Nowosolnej kanały ściekowe. Dym kierowany do kanałów pomaga w wykrywaniu nielegalnych przyłączy, którymi odprowadzana jest deszczówka do miejskiej sieci sanitarnej .

więcej...
tluszcz.jpg

Nie wyrzucajmy śmieci do kanałów!

Coraz częściej w Łodzi mamy do czynienia z zapychaniem miejskich kanałów. Rośnie liczba interwencji pracowników Pogotowia Kanalizacyjnego przy usuwaniu zatorów w kanalizacji.    

więcej...
4_15.jpg

łódzka woda ma 12 tysięcy lat!

Specjaliści z Akademii Górniczo-Hutniczej zbadali wiek łódzkiej wody, czyli ile czasu woda z opadów przesączała się z powierzchni ziemi do studni głębinowych? Okazało się, że woda w jednej ze studni ma aż 12 tysięcy lat! Im starsza woda, tym lepsza jej jakość!

więcej...
img_0293.jpg

Przypominamy o zabezpieczeniu wodomierzy na zimę

ZWIK przypomina o zabezpieczeniu w okresie zimowym wodomierzy przed niskimi temperaturami. Wodomierze główne znajdują w studzienkach przy budynkach, w piwnicach oraz garażach.  

więcej...
rekaw1.jpg

Naprawa kanałów bez rozkopywania ulic

Coraz więcej kanałów ściekowych w Łodzi naprawianych jest bez uciążliwego dla mieszkańców rozkopywania ulic. W tym roku pracownicy ZWIK przy użyciu elastycznych rękawów z włókna szklanego wzmocnili konstrukcję 3,5 km kanałów na kilkunastu łódzkich ulicach. Obecnie prace prowadzone są na ulicy Przędzalnianej.

więcej...
gopr1528.jpg

Odkrywamy tajemnice kolejnego dopływu rzeki Łódki

"Ciek od Piotrkowskiej" - taką nazwę nosi kolejna odkryta rzeczka Łodzi. Udało się odnaleźć podziemny kanał tego dopływu Łódki. Struga początek swój miała w okolicach dworca "Łódź Fabryczna". Przecinała ulice: Jaracza, Wschodnią, Piotrkowską, Zachodnią, Gdańską, Legionów, Ogrodową i wpadała do rzeki Łódki na terenie "Manufaktury". 

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook