Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngbiuro-obslugi-klienta_7_ebok_dluzsze_el.jpg

Aktualności

podworkowa2.jpg

Łódź studniami stoi!

Zabytki Łodzi to nie tylko dawne fabryki, pałace czy kamienice. Również pod ziemią znajdują się ślady przeszłości - to pofabryczne kanały, ukryte rzeki. Teren miasta jest „dziurawy” jak sito - usiany licznymi otworami po dawnych studniach, z których w przeszłości korzystali łodzianie i zakłady włókiennicze. Najstarsze ujęcia mają ponad 100 lat. 

więcej...
kw3.jpg

Wiadomo jak wyglądał pierwszy logotyp Łódzkich Wodociągów. Odnaleziono go w … kanale rzeki Łódki.

Pracownicy ZWIK podczas przeglądu podziemnego kanału rzeki Łódki odnaleźli znak, który okazał się pierwszym logotypem Łódzkich Wodociągów. Łódka płynie pod Parkiem Śledzia (Parkiem Staromiejskim) w podziemnym kanale. Na dnie kanału odnaleziono znak składający się z liter „K” i „W”.

więcej...
karak2020-time-0_02_4243.jpg

REMONTY WODOCIĄGÓW NA STOKACH I TEOFILOWIE

Pracownicy ZWIK zakończyli wymianę wodociągów w ulicach Czorsztyńskiej (Stoki) i Jagny (Teofilów). Nowe instalacje ułożono bez rozkopywania osiedlowych uliczek. To dzięki maszynie, która w miejsce starej rury wprowadza nowy wodociąg - szybko i bez większych uciążliwości dla mieszkańców.

więcej...
95lat-zwik.jpg

95 lat ZWIK ŁÓDŹ

95 lat temu rozpoczęto w Łodzi budowę kanalizacji. Od tego wydarzenia zaczęła się historia ZWIK ŁÓDŹ.


więcej...
legion3.jpg

Remont kanałów na ulicy Legionów

Przed planowanym remontem ulicy Legionów pracownicy ZWIK wzmacniają konstrukcję przebiegającego kilka metrów pod jezdnią kolektora ściekowego. Zanim na Legionów pojawią się maszyny budowalne naprawionych zostanie blisko 300 metrów kanału na odcinku między ulicami Żeromskiego a Gdańską.

więcej...
gorki5.jpg

85 lat temu rozpoczęła się historia Łódzkiej Wody Najlepszej

85 lat temu rozpoczęła się historia łódzkiej kranówki. 3 sierpnia 1935 roku woda popłynęła z pierwszej miejskiej studni głębinowej.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook