Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

kol1.jpg

Mikrofony pomogą wykryć awarie sieci wodociągowej

ZWIK wzbogacił się o nowe urządzenie do wykrywania podziemnych uszkodzeń sieci wodociągowej. Teraz awarie mogą być usuwane szybciej, mieszkańcom skróci się czas oczekiwania na wodę w kranach.

więcej...
203.jpg

Samochód do czyszczenia kanałów sterowany bezprzewodowym pilotem

ZWIK kupił kolejny, wart 1,6 miliona złotych specjalistyczny samochód do czyszczenia kanałów i ulicznych wpustów. Pracą wszystkich urządzeń w nowym pojeździe steruje się przy użyciu bezprzewodowego pilota. Za pośrednictwem fal radiowych operator kieruje obrotowym wysięgnikiem, zwiększa lub zmniejsza moc pomp ciśnieniowych, zwija i rozwija węże.  

więcej...
img_6018.jpg

Wieże wodne - nowy symbol Łodzi?

Czy fabryczne wieże wodne powinny być wizytówką naszego miasta? O Łodzi zawsze mówiono, że to miasto kominów. Niestety znikają one z krajobrazu miasta. Może właśnie wieże wodne powinny stać się symbolem Łodzi? Do dziś zachowało się w naszym mieście blisko 100 tego typu zabytkowych obiektów.

więcej...
img_4705.jpg

Naprawa kanałów przy użyciu światła

ZWIK ŁÓDŹ wprowadza nową technologię naprawy kanałów. Przy użyciu elastycznych rękawów z włókna szklanego utwardzanych światłem UV można w dwa dni naprawić 200 metrowy kanał.

więcej...
krak4.jpg

Bezwykopowa wymiana wodociągów

ZWIK przyspiesza z remontami starych wodociągów. Dzięki nowej maszynie, która wymienia rury bez potrzeby rozkopywania łódzkich ulic. Przy użyciu siłowników przeciska ona się przez starą rurę, rozcina ją i jednocześnie instaluje pod ziemią nowy odcinek wodociągu.

więcej...
img_4986.jpg

Kontrola krytego kanału rzeki Jasień

Pracownicy ZWIK skontrolowali prawie kilometrowy odcinek krytego kanału rzeki Jasień przebiegający pod dawnymi zakładami Anilana. Sprawdzano, czy do rzeki nie są odprowadzane ścieki z nielegalnych przyłączy.

więcej...
dsc_0439.jpg

Rzeka Łódka od 100 lat pod ziemią

100 lat temu z miejskiego krajobrazu zniknął pierwszy odcinek rzeki Łódki. Ukryto ją w podziemnym kanale między ulicami Wschodnią a Nowomiejską (obecnie Park Staromiejski).

więcej...
kolo1.jpg

Ratowanie zabytkowych studni w Łodzi

Pracownicy ZWIK odnowią dwie zabytkowe łódzkie studnie. Uratowane przed zniszczeniem zostaną żeliwne mechanizmy studni z początku XX wieku. Tego typu urządzenia do ręcznego czerpania wody były powszechne w dawnej Łodzi. Stały niemal na każdym śródmiejskim podwórku, na placach i przy ulicach.  

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook