Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

dsc_0366.jpg

Wycieczki szlakiem łódzkich rzek

„Łódź powstała dzięki rzekom” – pod takim hasłem ZWIK Łódź organizuje dla uczniów szkół podstawowych cykl spacerów edukacyjnych śladami Łódki i Jasienia.

więcej...
dsc_0574.jpg

Nowy film z podziemnych zbiorników wody na Stokach

Zobacz nowy film ukazujący unikalne w skali Europy podziemne zbiorniki wody na Stokach. Film wykonano przy użyciu kamer zainstalowanych na dronie.

więcej...
img_9094.jpg

Łodzianie zwiedzali podziemną katedrę na Stokach

120. łodzian zwiedziło podziemne zbiorniki wody na Stokach zwane "podziemną katedrą". Po raz pierwszy tak liczne grono mieszkańców Łodzi mogło zobaczyć zabytkowe zbiorniki.

więcej...
srodmiescie.jpg

90 lat temu łodzianie zaczęli korzystać z miejskiej kanalizacji

Dokładnie 90 lat temu do miejskiej kanalizacji przyłączono pierwsze śródmiejskie kamienice. Był to dla Łodzi cywilizacyjny skok.


 

więcej...
kol1.jpg

Mikrofony pomogą wykryć awarie sieci wodociągowej

ZWIK wzbogacił się o nowe urządzenie do wykrywania podziemnych uszkodzeń sieci wodociągowej. Teraz awarie mogą być usuwane szybciej, mieszkańcom skróci się czas oczekiwania na wodę w kranach.

więcej...
203.jpg

Samochód do czyszczenia kanałów sterowany bezprzewodowym pilotem

ZWIK kupił kolejny, wart 1,6 miliona złotych specjalistyczny samochód do czyszczenia kanałów i ulicznych wpustów. Pracą wszystkich urządzeń w nowym pojeździe steruje się przy użyciu bezprzewodowego pilota. Za pośrednictwem fal radiowych operator kieruje obrotowym wysięgnikiem, zwiększa lub zmniejsza moc pomp ciśnieniowych, zwija i rozwija węże.  

więcej...
img_6018.jpg

Wieże wodne - nowy symbol Łodzi?

Czy fabryczne wieże wodne powinny być wizytówką naszego miasta? O Łodzi zawsze mówiono, że to miasto kominów. Niestety znikają one z krajobrazu miasta. Może właśnie wieże wodne powinny stać się symbolem Łodzi? Do dziś zachowało się w naszym mieście blisko 100 tego typu zabytkowych obiektów.

więcej...
img_4705.jpg

Naprawa kanałów przy użyciu światła

ZWIK ŁÓDŹ wprowadza nową technologię naprawy kanałów. Przy użyciu elastycznych rękawów z włókna szklanego utwardzanych światłem UV można w dwa dni naprawić 200 metrowy kanał.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook