Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona_1.pngelektroniczne_biuro_4.jpg

Aktualności

eks-soc4.jpg

Uniwersytet Łódzki ze zdrojami na Łódzką Wodę Najlepszą

Od początku marca studenci i pracownicy Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają możliwość picia wody z dystrybutorów zasilanych z sieci wodociągowej. Z  korytarzy budynku Wydziału zniknęły plastikowe butle z wodą.

więcej...
kamera4.jpg

Kamery do wykrywania awarii w kanałach

Pracownikom ZWIK będzie łatwiej wykrywać awarie w podziemnych kanałach. Łódzkie Wodociągi zakupiły dwie specjalistyczne kamery do monitoringu sieci kanalizacyjnej.   

więcej...
img_3319.jpg

Wspólnie zadbają o wody powierzchniowe w mieście

Rektorzy łódzkich uczelni podpisali porozumienie z władzami Łodzi w sprawe wspólnych działań na rzecz poprawy jakości wód powierzchniowych w mieście.

więcej...
dsc_0132.jpg

Rzeka Lamus do odkrycia

Władze Łodzi popierają projekt ZWIK dotyczący odkrycia fragmentu rzeki Lamus. To historyczna rzeka, która przyczyniła się do powstania włókienniczej potęgi miasta. Od 100 lat Lamus płynie ukryty w podziemnym kanale.

więcej...
kanal2.16.jpg

Remonty łódzkich kanałów

Ruszył kolejny sezon remontów łódzkich kanałów. Pracownicy ZWIK każdego roku naprawiają około 0,5 km ceglanych, blisko stuletnich kanałów. Prace te wykonuje się tylko zimą, gdyż w sezonie zimowym nie ma intensywnych opadów deszczu i tym samym zagrożenia, że kanały nagle wypełnią się wodą.

więcej...
tytul.jpg

KALENDARZ ZWIK 2017 "TU PŁYNĘŁA RZEKA"

„Tu płynęła rzeka” - pod takim hasłem ZWIK Łódź wydał kalendarz ścienny na 2017 rok. 100 lat temu płynące przez centrum miasta strugi zaczęto chować pod ziemię. Kalendarz przywraca łodzianom pamięć o tych dawnych rzekach i miejscach, w których można było je spotkać.

więcej...
mapasc.jpg

Mapa łódzkich rzek

Takiej mapy jeszcze nie było. Wszystkie łódzkie rzeki w jednym miejscu.Te z początku XX wieku i te współczesne. Mapa stworzona przez ZWIK i Łódzki Ośrodek Geodezji powstała żeby przywrócić  łodzianom  pamięć o dawnych rzekach, szczególnie tych, które dały początek przemysłowej Łodzi, swą energią i czystą wodą napędzały fabryki „ziemi obiecanej”.

więcej...
wioslo.jpg

"Złote Wiosło CSR 2016" dla ZWIK ŁÓDŹ

Doceniono działania ZWIK w ramach społczenej odpowiedzialności biznesu. ZWIK otrzymał nagrodę „Wiosło CSR 2016”. Do nagrody nominowanych było 16 firm z Łodzi i regionu.

więcej...
Archiwum aktualności »

zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook